Důležitá čísla v Německu

Vážení přátelé a klienti,

 

připravila jsem pro vás krátký článek pro vysvětlení základních registračních čísel v Německu.

 

V České Republice je nejčastějším číslem rodné číslo.

V Německu pak rodné číslo nahrazuje tzv. ID-steuer nummer ( neboli identifikační číslo )

 

ID-steuer Nummer -se skládá z jedenácti číslic, identifikační číslo je vždy automaticky přiděleno po podání daňového přiznání daňového přiznání ( samostatný článek týkající se pouze ID čísla naleznete v sekci Blogu ve starších příspěvcích ) Toto číslo je neměnné, slouží podobně jaké rodné číslo v ČR.

Vzor označení:

Steuer Nummer – daňové číslo, toto číslo se pojí vždy pro orientaci a přihlášení na příslušném finančním úřadu. Při změně zaměstnavatele je tedy možné, že budete přihlášení na jiném finančním úřadě a tím se může změnit i daňové číslo.  Toto číslo obdržíte také automaticky po podání daňového přiznání.

Vzor označení:

Sozialversicherungsnummer– neboli také Renteversicherungsnummer je sociální důchodové pojištění, číslo obdržíte pouze jednou na začátku kdy začnete pracovat v Německu ,zaměstnavatel je povinen vás přihlásit.

 

 

Krankenversicherung Nummer – zdravotní pojištění, automaticky vám příjde po přihlášení na zdravotní pojišťovně. Někteří zaměstnavatelé nezařizují automaticky přihlášení ke zdravotnímu pojištění, nejsou zákonem povinni.

 

Hezký den

S pozdravem SZ*

 

 

Komentáře