Nejčastěji se ptáte… Info pro nové klienty.

Vážení přátelé a klienti,

 

v tomto článku vám zodpovím na nejčastější otázky na které se ptáte když k nám přicházíte nebo voláte jako noví klienti.

 

Otázka / Odpověď

Co všechno je potřeba donést k daňovému přiznání nebo Kindergeldu?

Stačí když nám zavoláte do kanceláře a my vám vše povíme, u každého se to může trochu lišit dle životní situace. Také nám můžete zaslat sms s váším emailem a oznámením, že žádáte o info k danné službě. Ještě tentýž pracovní den, nejpozději následující pracovní den vám info s pokyny zašleme. Také se lze podívat na naše stránky www.poradenstvinemecko.cz do starších příspěvků kde je vše extra vypsané.

 

Otázka / Odpověď

Musíte k nám jezdit osobně?

Máme plno klientů z různých krajů, kteří to k nám mají opravdu daleko nebo vám nevyhovují otevírací hodiny v kanceláři.  V tomto případě určitě nemusíte jezdit. Vše lze řešit poštou, emailem, přes sms nebo telefonicky. ( Nově jsme pro vás otevřeli i pondělí od 8:00 -11:30 a 13:00- 15:30 )

 

Otázka / Odpověď

Často se ptáte jestli bylo vše opravdu odeslané.

Ano vše se snažíme odeslat co nejrychleji, aby bylo vše v pořádku děláme od veškerých dokumentů kopie, které jsou uložené u nás v kanceláři. Kopie vašich dokumentů jsou kdykoliv k nahlédnutí. Rozumíme slovům „důvěřuj, ale prověřuj“, a proto odesíláme vše doporučeně přes německou poštu! Od každého odeslání máme pro kontrolu uložené odesílací číslo, které rádi pro vaši kontrolu poskytneme.

 

Otázka / Odpověď

Kdy po odeslání všech dokumentů obdržíte odpověď nebo nějaké vyjádření? 

Finanční úřad odpoví nejdéle vždy do 90 pracovních dní. Pokud čekáte déle, není problém zjistit na finančním úřadu, kdy přesně vám vyrozumění zašlou. Opožděné reakce z finančních úřadů bývají v daňovém období na začátku roka. Nejvytíženější měsíce březen – květen.

Familienkasse odpovídá nejdéle do 12 měsíců. Od minulých let se rychlost zpracovávání dost zlepšila, vyrozumění tedy může přijít již do několika měsíců od odeslání. Opět není problém kontaktovat Familienkasse, pokud čekáte déle než 12 měsíců.

 

Otázka / Odpověď

Jednou z nejčastějších otázek bývá, zda máte nárok na Kindergeld v případě, že nežijete s otcem dítěte ve společné domácnosti, ale otec dítěte pracuje v Německu. 

Ano, i v tomto případě máte nárok si zažádat o Kindergeld. Je však potřeba doložit potřebné dokumenty od otce dítěte, měl by být součinný při podání žádosti, není však povinen žádným zákonem vám dokumenty vydat. Ano, může v tomto případě nastat, že příspěvek v Německu propadne. Nárok na Kindergeld má vždy ten rodič, který má dítě ve své péči.

 

Přeji krásný zbytek dne

SZ*

 

Komentáře