Formulář E411 – Kindergeld

Vážení přátelé a klienti,

máme tady pro vás další článek, tentokrát na téma Formulář E411, na který se nás hodně ptáte.

 

K čemu formulář E411 slouží a kde ho vyřídit?

Tento formulář je součástí žádosti o Kindergeld. Formulář lze potvrdit na Úřadu práce – obor státní sociální podpora ( na stejném místě se nyní potvrzuje i formulář: Potvrzení rodinného stavu )

 

Co formulář E411 potvrzuje?

Formulář E411 potvrzuje zda máte či nemáte nárok na české přídavky. Aby vám ho správně Úřad práce potvrdil, je potřeba nejdříve zažádat o české přídavky. K tomu je potřeba doložit pracovní smlouvu, příjmy obou rodičů a poslední 3 německé výplatnice.

Na základě doložených dokumentů a výši příjmu ČR zamítne či přizná české přídavky. Pokud proběhne zamítnutí v ČR máte nárok čerpat celé přídavky, tedy Kindergeld v Německu. Jakmile vám do formuláře E411 vyplní Úřad práce cokoliv jiného, znamená to, že vám automaticky Familienkasse v Německu poníží o zhruba 25 Euro Kindergeld na každé dítě. Poníženou částku bude zasílat každý měsíc dokud nepředložíte nový Formulář E411, ve kterém bude potvrzeno, že nemáte nárok na české přídavky.

Pokyny pro vyplnění:

Na tomto formuláři vyplníte pouze přední stranu, zde zapíšete pouze osobní údaje zaměstnané osoby, druhého z manželů a všechny děti, na které budete žádat přídavky. Zbytek formuláře vyplní a potvrdí Úřad práce, není třeba zde nic podepisovat.

 

Formulář ke stažení ZDE.

 

Přeji krásné prožití před Vánočního času

Komentáře