Info k pracovní neschopnosti v Německu. Kdy, co a kam hlásit?

Neschopenka vystavena českým lékařem pro německého zaměstnavatele.

V tomto případě je neschopenka platná a lze ji použít. Pro základní, méně vážné a krátkodobě nemoci není třeba neschopenku překládat do němčiny. Český lékař vám vystaví: Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti, které se skládá z několik dílů. Díl II., III. a IV. Pozor jen na české OČR, neboli marození doma s dítětem. Tuto jedinou neschopenku nechtějí uznávat!

Díl II. ( žlutý ) si ponecháte u sebe a při každé další kontrole u lékaře ho budete předkládat. Po každé návštěvě odešlete kopii tohoto dílku k vaší německé zdravotní pojišťovně. Musí mít záznam z každé kontroly.

Díl III. ( modrý ) musíte doložit vašemu zaměstnavateli a to co nejdříve. Nejpozději však do 3 pracovních dní.

Díl IV. je určen přímo vaší německé zdravotní pojišťovně. Pojišťovna ho musí obdržet nejdéle do jednoho týdne od začátku vaší neschopnosti. Bohužel tento díl neobsahuje žádné informace o druhu onemocnění a tak je dobré si dopředu nechat vystavit od ošetřujícího lékaře navíc i druh onemocnění. Toto potvrzení vám v budoucnu ušetří starosti.

Dost často se také stává, že tento díl odevzdáte také zaměstnavateli, který za vás však včas neodevzdá zdravotní pojišťovně a proto následně pojišťovna nechce zpětně uznat všechny dny, na které máte nárok.

Kdo a kolik mi při neschopnosti zaplatí?

Prvních 6 týdnů neschopnosti hradí zaměstnavatel jako mzdu v plné výši. Pokud však byly dodrženy pracovní podmínky, tj. poud pracovní poměr trval nejméně 4 týdny a pokud v pracovní smlouvě není uvedeno jinak. Po 6 týdnů přechází povinnost na vaší německou zdravotní pojišťovnu, která bude vyplácet 70% z průměrného příjmu.

Hrozí u neschopenky výpověď?

Ano, bohužel v Německu ano. Ať už marodíte kratší či delší dobu, můžete od zaměstnavatele dostat výpověď. Nezáleží na tom, zda máte smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou. Výpovědní lhůty se liší na základě pracovní smlouvy, většinou však v DE bývá 2 týdenní výpovědní lhůta.

POZOR: Vyplácení neschopnosti bude trvat max. ke dni ukončení pracovního poměru. To znamená, že pokud jste začali marodit a mezi tím vám přišla výpověď, obdržíte peníze ke dni výpovědi, samozřejmě marodit můžete dále, ale peníze už neobdržíte. Pokud se nejedná o vážnější prokazatelné onemocnění.

Věřím, že vám článek přinesl dostatečné odpovědi na vaše otázky

S přáním krásného dne SZ.

Komentáře